Srpen 2007

Hot Fuzz

24. srpna 2007 v 14:53 | Janie |  Oblíbené filmyNechci působit jako elitář a už vůbec ne jako ten nostalgický smutnil po starých časech, ale v případě parodí, které se v posledních letech rozbředly do podoby všemožných "bijáků", založených jen na citování konkrétních scén, to ani snad jinak nejde. Proč to nevybalit na rovinu a hned na začátku: Hot Fuzz je parodie, která je lépe odvyprávěná než Připoutejte se, prosím či Top Secret, drží víc pohromadě než Žhavé výstřely či Bláznivé střely a odvážím se tvrdit, že v rámci parodovaných žánrů je pro sběhlejšího diváka vtipnější než výše jmenované. Upřímně, seriálový počin tvůrců Simona Pegga a Edgara Wrighta Spaced nemá tak vysokou kadenci gagů, aby si zasloužil nejvyšší možné hodnocení, jejich debutový počin Soumrak mrtvých byla neoddiskutovatelně nejlepší komedie roku 2005, přestože u ní divák nepadal smíchy na zem, ale "jen" se neustále usmíval a několikrát od srdce zasmál. No a Hot Fuzz, ten už je přímo geniální.

Začnu zápory, není jich moc a aspoň je budeme mít hned z krku. Je pouze jeden a týká se českého překladu názvu Hot Fuzz na superinteligentní Jednotka příliš rychlého nasazení, které spíš odradí a slibuje dementní zábavu plnou fyzických gagů ala Supercops či Agenti dementi. A teď k těm kladům, doufám, že vás ale svým nadšením neodradím. Možná to vůbec nejlepší na "komedii roku 2007" (promiň, Kevine, byl to zápas osla proti husy a husa vyhrála) je to, že není nutné znát parodované předobrazy, protože tvůrci čerpají hlavně ze tří klíčových snímků: Bod zlomu - Mizerové II - Police Story. Že si z nich klíčové scény nepamatujete, a tak by vám mohla podobnost s nimi uniknout? Nevadí, jsou zmíněny v dialogu, následně obaly dvdček s těmito filmy ukázány na kameru a pro sichr je ještě z nich přehrána kýžená scéna, která až pak může být náležitě zparodována. V tomto případě zastává divák neznalý předobrazů stejnou funkci jako hlavní hrdina, s nímž se může tak snadno identfikovat, a který musí být teprve zasvěcen do oddychových policejních filmů a následně projde "badboidizací". Ale v žánrech sběhlí a četnými nejen policejními filmy poučení diváci si najdou zase svou postavu, v tomto případě policejního parťáka našeho hlavního hrdiny, který doma vlastní snad stovky DVDček s danou tématikou a obtěžuje svého kolegu otázkami typu "už jsi někdy střílel ve skoku obouruč" či "střílel jsi při honičce z okýnka auta" a předjímá tím následující události.

Příběh je jednoduchý a pokud jste viděli upoutávku, není ani co shrnout: policista Angel je tak úspěšný, že ve statistikách o 400% přečnívá své kolegy, kteří se ho rozhodnou povýšit a odlifrovat na venkov, kde se začnou dít podivné nehody, které se mu jako nehody nezdají. To si ale už samo o sobě zaslouží pochvalu, protože po těch letech, co jsme si už pomalu navykli na to, že parodie je tu sebraný děj z jednoho filmu a tu sebraná vedlejší linie z druhého filmu a do toho chaoticky vsazené parodované scénky z jiných kousků, Hot Fuzz přichází s vlastním dějem. Ani nevadí, že na dvouhodinový film není nikterak složitý či propracovaný, jenom si zkuste v duchu odříkat příběhy klenotů žánru (viz výše) anebo Soumraku mrtvých, který je vlastně o tom, jak chlápek společně se svým líným kamarádem musí vyřešit vztahy mezi sebou a první z nich i se svou přítelkyní, k čemuž jim dopomohou zombie. Hodně napomáhá u dvouhodinové stopáže, že když už je vytěžen jeden žánr, co nejvíc to jde, přejde se na další a film je tak vlastně strukturován do čtyřech menších podcelků, který fungují jak nezávisle na sobě, tak i spolu bez sebemenších dramaturgických či jiných problémů. Edgar Wright navíc dokazuje, že když dojde na akci, zvládá ji natočit mnohem lépe než předobrazy, které zároveň paroduje a kterým zároveň vzdává poctu, jmenovitě třeba točí přehlednější a rytmicky mnohem lépe zvládnutější akci než Michael Bay.


Nemyslete si ale, že na své si přijdou jenom fanoušci akčních filmů, přestože Wright a Pegg jich mají nakoukáno očividně spousty a provedli si jistě jejich důkladnou analýzu, a tak ví, jak pracují z vypravěčského hlediska a jaký je jejich styl. Ti, kdož se těší na Tarantinův a Rodriguezův dvouprojekt Grindhouse, jistě ví, že Edgar Wright společně s dalšími tvůrci natočili fiktivní upoutávky na neexistující hororové či exploatační filmy. Ta Wrightova, nazvaná Don´t, byla hyperbolizací hororů se strašidelným domem a obsahovala spoustu narážek nejen na britské, tedy vlastně anglické klasiky, ale i na ty italské. Ani v Hot Fuzz se tvůrce neštítí krve a násilí, zachází dokonce ještě dál než v Soumraku mrtvých. Pokud tam jste se smáli umlácení zombie briketou, zde se určitě zasmějete pádu kusu kostelní výzdoby na hlavu nebožáka. Jenom to chce mít smysl pro pořádně černý humor. Což je svým způsobem osvěžující, protože po spoustě toho fyzického humoru v mnoha parodiích a "parodiích" posledních let, který byl ale bezzubý a sraženým autem/zasáhlým něčím se nic nestalo tady máme pořádná jatka. Nebojte, i hororová část zde má své místo, stejně jako úplně každý detail v příběhu, a má i svou sofistikovanou stranu, kdy hororová část ne náhodou připomene díla spisovatele Iry Levina, konkrétně jeho studie posedlosti, umanutosti a utopie v případě Stepfordských paniček a Rosemary má děťátko.

Veliký parodický rozptyl si ale uvědomíte až v závěru, kdy si říkáte, že to snad ani nemůže být lepší a tvůrci s leonovským příchodem na scénu hlavního hrdiny ala Hodný, zlý a ošklivý a Pro hrst dolarů překonali sami sebe, dokud nepřijde na řadu závěrečná bitka s ústředním padouchem, v níž se vedle Matrix Revolutions stihne zparodovat i Godzilla. A hned na to Jurský park, kdy by se to mohlo zdát nepatřičné vzhledem k předchozím filmem parodovaným žánrům, ale ono je to zasazeno do celku bezešvě (jako např. muzikálový výstup v Clerks II).

To vše by ale nefungovalo bez dobře vybraného hereckého ansáblu, a co dobře, nebojím se to slovo použít, přímo geniálně! Miniroliček Cate Blanchettové a Petera Jacksona si všimnou opravdu jenom zasvěcenci, kteří je tam budou cíleně hledat, ale ostatní jistě potěší, že neselhávající duo Simon Pegg-Nick Frost je snad ještě sehranější než v Soumraku mrtvých a vedle nich se blýskne nejenom Bill Nighy, Nick Frost či Jim Broadbent (všichni bezchybní), ale i současný výkvět britské sitcomové scény. Zvláštní zmínku si pak zaslouží Timothy Dalton, který si svého slizkého a odpudivého "záporáka" užívá, aniž by rušivě přehrával a i když jako Bond byl naprosto příšerný, Roger Moore by mohl od něj teď brát lekce, jak se má hrát v komediích, popř. parodiích.

Přestože tahle recenze je pozitivní a víc jak optimistická, skončí částečných povzdechem. Je vyložená škoda, že na filmy Simona Pegga a Edgara Wrighta se musí čekat vždycky dva roky, protože jsou zatím jediní, kteří žánr jako takový vytahují z odpadu všech těch "bijáků", kteří ho tam systematicky posílají. Teď jenom doufat, že budou jako studio Pixar a v kvalitě nepoleví, a tak se za další dva roky dočkáme dalšího ultimativního kousku. Doporučoval bych si tentokrát do parády vzít muzikály, těm se zatím nikdo nepodíval na zoubek a zpívající a tančící Nick Frost by byl dozajista neodolatelný. A těm, kdož si myslí, že Hot Fuzz je spíše pastiší (stylovou nápodobou, snažící se přesáhnout kvality svého předobrazu, aniž by se mu vysmívala) než parodí, snad jen to, že většina humoru zde spočívá v záměrném přetažení ať už akční, či dialogové scény ad absurdum. Jak jsem se zmínil už výše, letos do našich kin dorazily (dorazí) dvě božské komedie. Hot Fuzz nad Clerks II vyhrávají jenom o prsa, nebo bych měl říct o husu? Hu-sá!Shaun of the Dead

24. srpna 2007 v 14:39 | Janie |  Oblíbené filmy
Dobře, dobře. Shaunův život je takový poněkud normální. Jako život nás všech (no dobře, většiny). Delší dobu se ubírá odnikud nikam. Shaun tráví většinu času v hospodě u Winchestera se svým nejlepší přítelem Edem, hádá se s matkou a vztah s přítelkyní Liz nechává nějak tak vyšumět do ztracena. Společná hospoda s Edem, společné bydlení s Edem, to zní prakticky hrůzně. Obzvlášť pokud je Ed taková typická kamarádská zrůda co smardlavě prdí, umí předvádět orangutana, děsně ráda hraje hry na vaší herní konzoli a z bytu se nedá vystrnadit ani pod pohrůžkou toho, že by konečně mohlo dojít k nějakému tomu úklidu.
Shaunův život se potom odebírá do definitivně věčných lovišť - Liz ho pošle k vodě. Což se dalo pochopitelně čekat. A protože je Shaun správný chlap, rozhodne se k totální nápravě (no dobře, částečné nápravě). Liz chce zpět, s matkou si chce poopravit vztahy, Eda by taky eventeuelně poslal do kytek. Shaunovo druhé jméno je pochopitelně "nerozhodnost", ale to vůbec nevadí, aby se tváří v tváří nové hrozbě - městu plném zombie, nevydal na záchranou výpravu. Při které musí zachránit Liz, matku a eventuelně vyřešit i vztah se svým otčímem. A cílem jejich putování pochopitelně není nic lepšího (no dobře, horšího) než hospoda u Winchestera.

To jsou oni. Shaun (vpravo) a Ed (vlevo). Kamarádi na život a na smrt.
Pete: It's four in the fucking morning!
Shaun: It's Saturday!
Pete: No, it's not. It's fucking Sunday. And I've got to go to fucking work in four fucking hours 'cos every other fucker in my fucking department is fucking ill! Now can you see why I'm SO FUCKING ANGRY?
Ed: Fuck, yeah!
To kdybyste netušili, tak slovo fuck zazní ve filmu 77x :)
Tak, to by bylo, musel jsem uspojit ty, kteří něco chtějí vědět o ději. A přitom pochopitelně neprozradit nic podstatného. Což nakonec u tohoto filmu ani jinak nejde - je to nezřízená britská komedie. Zatraceně dobrá britská komedie (no, kde jinde byste viděli ubíjení zombie k smrti v podobě doslova baletu podloženéhé hudbou z Queenů) (ehm, no, tady byste mimochodem mohli vidět něco velmi podobného).

We're coming to get you, Barbara
Pamatujete na rok 1968 a Noc oživlých mrtvol, absolutní klasiku od George A. Romera? Samozřejmě, já pamatovat nemohu, to jsem byl asi tak jeden celý rok mlád a usilovně jsem čůral a kakal do plenek. Ale Noc oživlých mrtvol jsem pochopitelně viděl. Několikrát. A právě tam se říkalo totéž co v tomto filmu. We're coming to get you, Barbara. Což samozřejmě není jediná narážka na mnoho zombie filmů - což třeba 28 dní poté (případně ještě jednou)? Nebo Resident Evil?
Soumrak mrtvých (Shaun of the dead) chtějte do své filmové sbírky. Stojí za to. A i když případně nemáte rádi Flash, překonejte se a koukněte se na ofišl web .)
fakt je to úžasnej film..... ale je jenom vtipnej pokud rozumíte britskému humoru..... bohužel.


Česká kampaň proti AIDS

24. srpna 2007 v 14:18 | Herlornne |  Nemoci
Podívejte se na tohle video. Na týhle a týhle stránce se můžete dozvědět více o HIV a AIDS...... já si to přečetla..... hlavně ty statistiky jsou děsivé. Chraňte se a dejte vědět dalším, že tohle je pořád stálá hrozba


HIV a AIDS

24. srpna 2007 v 14:11 | Herlornne |  Nemoci
Miliony lidí si ve čtvrtek 1.12.2006 připnuly na klopu kabátu červenou stužku. První prosinec patří tradičně Světovému dni boje proti AIDS. Nemoc, jejíž příčinou je virus HIV, ročně zabíjí statisíce lidí, především v zemích třetího světa.
AIDS neboli syndrom získaného selhání imunity se světem šíří od počátku 80. let minulého století. Za tu dobu se počet nakažených virem HIV (který nemoc způsobuje) každoročně zvyšuje. Nedávno zveřejněná statistika odhalila děsivé číslo: celosvětově se počet nemocných zvýšil na 40,3 milionu lidí.
Hlavní náplní Světového dne boje proti AIDS se tak stalo rozdávání kondomů. Součástí kampaní, především v rozvojových zemích, je i výuka toho, jak kondom správně používat. Právě rozvojové země se na počtu nemocných podílejí největším dílem. Z celkového počtu nemocných jich 26 milionů žije v Africe.
Organizace spojených národů opět vyzvala vlády k boji se zákeřnou chorobou. "Investice do prevence HIV narušily cyklus nových infekcí. Těmito investicemi mohou všechny země zvrátit šíření AIDS," vzkázal ředitel programu UNAIDS Peter Piot.
Lidé svůj strach z choroby vyjádřili každý po svém - někde si oblékli kostýmy kondomů, jinde si s "pánskou ochranou" hráli místo nafukovacích balonků. Keňské děti vyrazily do ulic s transparenty vyzývající k sexuální abstinenci.
Netradičně si boj s AIDS připomněli v argentinském Buenos Aires. Obelisk v centru města zahalila obří napodobenina kondomu.
V České republice žije skoro 1000 lidí nakažených virem HIV.

Pokud chcete pomoci, podívejte se sem.

Rakovina prsu

24. srpna 2007 v 13:52 | Herlornne |  Nemoci


Každých 5 hodin zemře v České republice jedna žena na rakovinu prsu, přičemž přijít včas, znamená mít velkou naději na vyléčení.
Rakovina prsu je prezentována jako rodinný, a nikoliv jen ženský problém. Pokud totiž žena rakovinou prsu onemocní, postihne tato nepříjemná událost celou rodinu. Jelikož je v české společnosti stále velké procento rizikových žen, které se bojí a nebo z nějakého jiného důvodu nechtějí navštívit preventivně lékaře, rozhodla se společnost Avon oslovit muže, aby nebyli lhostejní a vyzývali své ženy k návštěvě preventivního vyšetření a umožnili tak odhalit rakovinu prsu včas.Karcinom prsu je v České republice nejčastějším onkologickým onemocněním u žen, ročně je zachyceno více než 4,5 tisíce nových případů. Onemocnění je velmi často diagnostikováno v pokročilých stadiích. Přitom právě včasné odhalení nádoru a bezprostřední zahájení léčby jsou jedním z faktorů, které výrazně zvyšují vyhlídky pacientek na úplné uzdravení a snižují nutnost radikálního chirurgického řešení.
Limitujícími faktory v této oblasti jsou nedostatečná informovanost žen o této problematice, dostupnost včasné a spolehlivé diagnostiky ve všech regionech, dobrá mezioborová spolupráce mezi lékaři všech oborů, podílejících se na diagnostice a léčbě nádorového onemocnění prsu, a omezené možnosti zdravotních pojišťoven v úhradě preventivních vyšetření.
Rakovina prsu je nemocí, která pronásleduje stále mladší ženy. Ty se však musí spolehnout na samovyšetření nebo si preventivní prohlídku na ultrazvuku či mamografu uhradit samy. Ze zdravotního pojištění mají totiž na screeningové vyšetření nárok až od 45 let, a to jedenkrát za dva roky.
tohle všechno jsem našla tady a ty obrázky mám odsud. Pokud chcete pomoci, tak si na stránkách avonu kupte symboly, které stojí mezi 50-300 Kč

Starbucks coffee

23. srpna 2007 v 15:59 | Herlornne |  ObrázkyDiddl!

23. srpna 2007 v 15:04 | Herlornne |  Obrázkytyyyyyyy brdo, ani ja nemam tolik diddl veci a to je sbiram! =o


Spontánní samovzvnícení

20. srpna 2007 v 16:57 | Herlornne |  Různý věcičky
Jako Spontánní samovznícení člověka zkratkou SHC (z anglického Spontaneous Human Combustion) je označení pro jev, podle které údajně lidské tělo začne náhle bez zjevné příčiny hořet. Tělo zasažené osoby se podle údajných svědků má z velké části zpopelnit, ale hoření se přitom nerozšiřuje do okolí, takže šaty oběti zůstávají mnohdy nespáleny. Bylo předloženo několik teorií o příčinách tohoto jevu, žádná však nebyla uznána za definitivní, především proto, že se je nepodařilo experimentálně prokázat.
Podle analýz skeptiků pocházejí spekulace o SHC často od policistů a hasičů, kteří byli překvapeni spálenými mrtvolami nalezenými vedle málo poškozeného nábytku.
Přestože lidské tělo může za určitých okolností hořet, představa o samovznícení živého člověka odporuje fyzikálním a chemickým zákonům.
Jeden z prvních zaznamenaných případů údajného samovznícení člověka se stal 26. června roku 1613 ve městě Christchurch v anglickém hrabství Dorset. Za bouře tam během spánku vzplanul tesař John Hitchen a jeho dítě, manželka byla pouze popálena, ale příhodu přežila. Zprávy o tomto fenoménu sesbíral Jonas Dupont v Dissertatio inauguralis de Incendiis Corporis Humani Spontaneis, Lugduni Batavorum (Lyon) 1763). Ve veřejnosti o tomto jevu kolují historky dodnes.
Je známo, že se tímto jevem poměrně podrobně zabýval i spisovatel Charles Dickens, který ve svém románu "Ponurý dům (Bleak House)" nechal takto zahynout postavu jménem Crook. Sám prý předtím prostudoval přibližně 30 případů SHC, aby vylíčil událost co nejvěrohodněji. Přesto však byl za knihu silně kritizován jako šiřitel bludů a pověr.
Poměrně dobře je údajně dokumentován případ Grace Potteové z Iswiche z 9. dubna 1774. Šedesátiletá žena odešla během noci do pokoje v přízemí vykouřit si dýmku. Ráno ji nalezla její dcera prakticky totálně zpopelněnou s hlavou v krbu (v němž prý v době incidentu nehořel oheň). Zbytky těla stále ještě žhnuly, krb byl nasáklý tukem, ale dětské oblečení ležící opodál bylo nedotčeno. Soudní vyšetřování skončilo závěrem, že žena byla těžká alkoholička a příčinou shoření bylo velké množství předtím zkonzumovaného alkoholu. Nezávisle vyslechnutí svědci však alkoholizmus paní Potteové nepotvrdili.
Z poměrně nedávné doby je případ člověka, který údajně vzplanul před svědkem pod širým nebem. Stalo se to 25. května roku 1989 v Maďarsku, kdy řidič auta vystoupil, aby vykonal malou potřebu. Jeho manželka, která zůstala sedět v autě pak vyprávěla, že se kolem muže objevila modrá aura a on se skácel k zemi. Lékař, který se shodou okolností dostavil brzy poté konstatoval, že muž je mrtev, jedna z jeho hýždí nese známky silného elektrického výboje a vnitřní orgány jsou zuhelnatělé.
Byly zaznamenány i velmi řídké případy, kdy oběti SHC přežily, protože se jim podařilo oheň uhasit. Z výpovědí vyplývá, že tito lidé pociťovali velkou bolest a popáleniny na jejich těle se nijak nelišily od běžných úrazů ohněm.

Pozorované projevy

Do dnešní doby bylo nahlášeno minimálně 300 případů SHC. Poměrně často se podle příznivců existence jevu stává, že se policie nebo hasiči nechtějí podobnými případy příliš zajímat a snaží se je vysvětlit za každou cenu přirozeným způsobem. Často si prý ani příbuzní obětí nepřejí zbytečnou medializaci případu a snaží se jej ututlat.
Souborně lze o fakta o zaznamenaných případech shrnou do několika bodů:
  • Oběti SHC jsou jak muži tak ženy přibližně ve stejném poměru.
  • Z hlediska věku rozhodně převažují starší lidé, často osamělí důchodci, ale již z výše uvedených příkladů je zřejmé, že SHC může postihnout i osoby mladé a zcela výjimečně děti.
  • Jako častý společný rys obětí SHC je uváděn jejich poměrně špatný psychický stav, deprese a některých případech přímo touha po smrti. Poměrně častá je závislost oběti na alkoholu, která ale často doprovází právě depresi.
  • K většině zaznamenaných případů došlo uvnitř obytných budov, ale i v tomto případě existují výjimky, kdy k události došlo pod širým nebem.

Alkoholizmus

Především v dřívějších dobách se jako příčina samovznícení nebo hoření osob uvádělo velké množství alkoholu v těle postiženého (rčení: Chytla v něm kořalka.). Dnes se teorie prakticky nebere vážně, protože byly zaznamenány případy osob prakticky abstinentních a především proto, že množství alkoholu potřebné pro hoření lidských tkání by postiženou osobu daleko dříve usmrtilo svými toxickými účinky. Touto teorií se nechal inspirovat například Jules Verne, kde se v románu Patnáctiletý kapitán takto vznítí domorodý náčelník.

Knotová teorie

Patrně nejpopulárnější a většinou veřejnosti nejvíce přijímaným vysvětlení je tzv. knotová teorie. Podle ní se hořící lidské tělo chová jako obrovská svíčka, v níž namísto vosku funguje lidský tuk. Známou a přijímanou se tato teorie stala především díky televiznímu pořadu britské televize BBC, která roku 1989 odvysílala pořad, v němž byl zachycen experiment, při kterém byl mrtvý vepř zabalený do prostěradla zapálen (pomocí menšího množství benzínu) a samovolně hořel po dobu asi 7 hodin, než byl experiment přerušen. Přitom nedošlo k zapálení nedaleko umístěných textilií a nábytku.
Uvedeným způsobem by zřejmě bylo možno vysvětlit část pozorovaných jevů, především nehod starých a nemohoucích osob, které by např. upadly do hořícího krbu. Těžko tak ale vysvětlíme vzplanutí osob pod širým nebem nebo spících v posteli.

Elektrostatické jevy

Jiným vysvětlením je zapálení těla výbojem nashromážděného elektrostatického náboje. Mnoho z nás jistě zažilo nepříjemný úlek, kdy jsme po dotyku nějaké kovové věci (radiátor topení, vodovodní kohoutek) v bytě dostali elektrickou ránu. Bylo prokázáno, že chůzi po koberci ze syntetických materiálů se může člověk nabít elektrickým nábojem o napětí až několika tisíc voltů. Při dotyku s uzemněným elektrickým vodičem se pak náboj prudce vybije, někdy dokonce za vzniku elektrické jiskry.
Proto se někteří výzkumníci SHC domnívají, že by takovou jiskrou nebo výbojem uvnitř těla mohlo dojít k zapálení hořlavých plynů, které máme všichni v trávicím traktu jako produkty trávení potravy. Další badatelé mají zato, že takto nashromážděný náboj může působit elektrolýzu vody, které lidské tělo obsahuje kolem 70%. Vznikající vodík a kyslík jsou ideální směsí pro hoření (případně i výbuch) a jejich zapálením by se nastartoval proces hoření těla. Je zřejmé, že by k tomu muselo docházet jen zcela výjimečně, protože jinak by většina obyvatel, chodících občas po plastové podlaze či koberci musela již dávno skočit jako živá pochodeň.

Studená jaderná fúze

Teorie studené jaderné fúze byla populární především několik let po roce 1989 kdy Stanley Pons a Martin Fleischmann oznámili, že se jim podařilo uskutečnit slučování jader deuteria z těžké vody za laboratorní teploty na platinové a palladiové elektrodě. O opakování pokusu se pokoušely stovky vědců na celém světě, avšak doposud zcela bezúspěšně. Přesto však tento experiment vedl k teorii, že podobná reakce může za doposud neznámých podmínek nastat i v lidském organizmu a energie vzniklá slučováním atomových jader vodíku způsobí termickou destrukci tkání podobnou hoření.

Kulový blesk

Dalším uváděným vysvětlení je zásah lidského těla kulovým bleskem, jehož vlastnosti jsou natolik málo prozkoumané, že nelze vyloučit ani možnost zapálení lidského těla. V určitých případech SHC pod širým nebem lze tuto možnost i vzít v úvahu, ale těžko tak lze vysvětlit zvýšený výskyt jevu u starých opuštěných lidí.

Pyroton

Americký "soukromý vědec" Larry Arnold přišel s teorií doposud neznámé elementární částice, kterou nazval pyroton. Tato částice je prý součástí kosmických paprsků, které neustále dopadají na planetu Zemi a stejně jako neutrino prolétnou organickým tělem téměř vždy bez jakékoliv interakce. V jistém nepatrném počtu případů však mohou po zásahu buněčného jádra nastartovat řetězovou reakci, které následně zničí celé tělo.

Parapsychologie

Parapsychologické vysvětlení říká, že za SHC stojí doposud neprobádané psychické síly člověka, které vedou k destrukci těla zvláště v případech, kdy si postižená osoba přeje zemřít a nevidí před sebou další smysl svého života.
Tak to abych se ještě bála toho, že začnu hořet xD..... ale je to dost blbá smrt..... takhle bych určitě nechtěla umřít......

Fotka Gerarda

20. srpna 2007 v 15:46 | Herlornne |  My Chemical Romance

oooooo! smexy xD.......

Mikey je zpááááááááátky!!! <3

20. srpna 2007 v 15:33 | Herlornne |  My Chemical Romance
Mikey
Táááááááááááááááááák jsem se dočetla na www.mychemicalromance.cz, že se prej Mikey vrátil ke skupině..... (huráááááá)..... takže už ho možná uvidíme v Bratislavě.... no já teda asi ne, pokud se nestane zázrak a dostanu lístky na ten koncert na narozeniny. Ale to velice pochybuju........ Tááákže třikrát hurá pro Mikeyho! Hurááááááá, huráááááááá a HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! =)

Další Converse botky

20. srpna 2007 v 15:24 | Herlornne |  Obrázky

Apple iPod

20. srpna 2007 v 15:18 | Herlornne |  Kecy v kleci

náhled obrázku

Tak tenhle Apple iPod bych hrozně chtěla.... plánuju si na to ušetřit.... sice nevim přesně jakým způsobem, ale něco určitě vymyslím. No neříkejte, že byste nechtěli mít iPod podepsanej od U2!?

Další obrázky....

20. srpna 2007 v 15:14 | Herlornne |  Obrázky

heh, trošku moc vánoční pro tuhle dobu xD

zdroj

Obrázky všech druhů :)

20. srpna 2007 v 14:26 | Herlornne |  Obrázky
Smile for the world! :)

20. srpna 2007 v 14:13 | Herlornne |  Obrázky

Keep smiling! Káždej z vás by si měl slíbit to, že by se měl na někoho aspoň jednou za den usmát..... zlepší to náladu jak vám, tak tomu druhému člověku. A neříkejte mi, že už nejsou žádné důvody proto, aby se lidé neusmívali. Těch důvodů může být ještě spousta.....
ZdrojThe DOG! x3

20. srpna 2007 v 13:53 | Herlornne |  Obrázky
no nejsou klááááášníííí????? x3333

Hump de Bump

19. srpna 2007 v 14:02 | Herlornne |  Red Hot Chili Peppers

Snow (Hey Oh)

19. srpna 2007 v 13:58 | Herlornne |  Red Hot Chili Peppers

Dani California

19. srpna 2007 v 13:58 | Herlornne |  Red Hot Chili Peppers

Can't Stop

19. srpna 2007 v 13:55 | Janie |  Red Hot Chili Peppers